Rekvizitai

Naujienos

Tarptautinis piešinių konkursas „Skiriu Lietuvai!“

skiriuPanevėžio gamtos mokyklos būrelio „Gamtos takais" ugdytiniai dalyvavo  Panevėžio „Vilties“ progimnazijos organizuotame Tarptautiniame piešinių konkurse „Skiriu Lietuvai!“, kurio tikslas – paminėti Dainų šventės šimtmetį. Konkurso tikslas buvo skatinti mokinius domėtis Dainų šventės istorija siekiant meniškai atskleisti pagarbą bei meilę dainai ir šokiui. Džiaugiamės užimtomis trimis prizinėmis vietomis.

Geografų naktys

geo1
geo2
geo3
geo4
geo5
geo6

Naktį iš balandžio 12 į 13 dieną Panevėžio gamtos mokyklos būrelio „Žalieji atradimai“ nariai nemiegojo. Kartu su Panevėžio „Vilties“, „Žemynos“ ir „Ąžuolo“ progimnazijų mokiniais ir geografijos mokytojais jie šventė Geografijos naktį Krekenavos regioniniame parke. Geografijos naktis Lietuvoje vyko 6-ą, o pasaulyje 8-ą kartą.
Tik atvykę ir pasigrožėję bundančia gamta Nevėžio slėnyje, gavome geografinių koordinačių užduotis, kurias turėjome atlikti žygio metu. Keliaudami pėsčiomis aplankėme Slabados malūno likučius ir Akmens mėnulio parką, stebėjome Nevėžio senvagėse plaukiojančias gulbes. Kadangi netrūko nei geros nuotaikos, nei energijos, užduotys buvo atliktos ir 13 km ėjimas pėsčiomis sėkmingai įveiktas. Grįžę jau sutemus jaukiai vakarojome prie laužo, užkandžiavome, žaidėme. Dauguma miegoti nesiruošė.
Lankytojų centre tyrinėjome interaktyvią ekspoziciją, kurioje kaskart galima atrasti kažką nauja, žaidėme komandinius žaidimus, žiūrėjome gamtosauginį filmą „Sengirė“, kol išaušo rytas. Oras buvo gaivus po lietaus ir, prieš išvykdami namo, dar galėjome pasėdėti lauke ramiai gerdami arbatą ir klausydamiesi bundančios gamtos garsų ar nuo apžvalgos bokšto pasigrožėti nuostabiu Nevėžio slėniu.
Už ypatingą naktį dėkojame Krekenavos RP lankytojų centrui ir jo administratorei Vaidai Basijokienei.

Renginys „Margučiai ritasi“

marguciai1
marguciai2
marguciai3
marguciai3
marguciai4
marguciai5
marguciai6
marguciai7

Šiandien gamtos mokykloje vyko vaikų Velykėlėms skirtas renginys „Margučiai ritasi“. Renginyje dalyvavę vaikai aktyviai leido laiką kieme žaisdami įvairius velykinius žaidimus. Keturiose užduočių stotelėse įveikė skirtingas rungtis: piešė, ridinėjo margučius, gamtos spalvomis margino kiaušinius, aktyviai dalyvavo estafetėje, vaišinosi žolelių arbata. Saulėta diena visus maloniai nuteikė linksmybėms.

Inkilų dalinimo akcija „Dovana paukščiui“

Inkilai

2024 metų balandžio 3 dieną Panevėžio gamtos mokykloje vyko inkilų dalinimo akcija. Nors diena gražiu oru nelepino, bet norinčių įsigyti inkilą ar daugiau tikrai netrūko. Atvykę panevėžiečiai atsakingai domėjosi koks inkilas tinkamas konkrečiam paukščiui, kaip jį reikėtų teisingai iškelti ir prižiūrėti, kad sparnuočiai jame gyventų. Akcija pavyko, nes išdalintas 121 inkilas. Tiek namų pradžiugins mūsų uoksinius paukščius artimiausiomis dienomis.

Kolegiali draugiškumo akcija „Draugystės mainai“

mainai1
mainai2
mainai3
mainai4
mainai5
mainai6
mainai7
mainai8
mainai9

Kovo 26 dieną Panevėžio gamtos mokyklos neformaliojo ugdymo būrelių „Gamtos takais“ ir „Pažinimo takeliu“ ugdytiniai susitiko Panevėžio „Vilties“ progimnazijos draugystės mainų akcijoje. Jos metu ketvirtokai pristatė projektą apie pilvakojų moliuskų atstovą – afrikietišką sraigę Achatino, šių augintinių atsiradimą klasėje, mitybą, priežiūrą, kitus gyvenimo ypatumus, naudą bei žalą. Priešmokyklinių grupių vaikai pasidalijo savo augintinių, tai yra gyvalazdžių auginimo ir priežiūros aspektais. Įvyko draugiški mainai, kurių metu apsikeitėme augintiniais t.y. sraigėmis ir gyvalazdėmis. Daugiausia teigiamų emocijų vaikams suteikė patyriminis prisilietimas prie gyvūno, jo laikymas delniukuose ir vaikščiojimo ranka pojūtis.
Ši pamokanti draugiška mainų akcija sustiprino prisirišimo ir atsakomybės už augintinį jausmą, meilę gyvūnams bei dalijimosi džiaugsmą.

Mokinių konferencija „Aplinka ir aš"

2 Foto

Konferencija vyks Panevėžio Gamtos mokykloje
(Smėlynės g. 171, Panevėžys), 2024 m. balandžio 23 ir 25 dienomis, 14.30 val.
Konferencijoje gali dalyvauti 1-12 klasių mokiniai.
Dalyviai registruojasi iki 2024 m. balandžio 17 d. elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Informacija: tel. (8 45) 577521 ir Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Konferencijos nuostatai čia.
Dalyvio registracijos kortelė čia.

Sensorinio skaitymo užsiėmimas

sens1
sens2
sens3
sens4

2024 m. kovo 28 d. Gamtos mokykloje vyko sensorinis skaitymas pagal Nicola Kinnear knygą „Kaip kiškis mokėsi drąsos". Užsiėmimą vedė Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos filialo „Židinys" bibliotekininkė Edita Balčiūnienė. Užsiėmime dalyvavo Panevėžio r. Dembavos progimnazijos ir Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos 1-2 klasių mokiniai.
Sensorinis skaitymas – tai skaitymas pasitelkiant visus penkis žmogaus pojūčius (klausos, regėjimo, uoslės, lytėjimo, skonio). Tokio užsiėmimo metu lavinami vaikų socialiniai, emociniai, kalbos ir pažinimo įgūdžiai. Vaikai geriau suvokia skaitomą tekstą. Mokiniai skaitymo procese yra ne tik klausytojai, bet ir aktyvūs dalyviai. Užsiėmimo metu buvo mokomasi emocijų pažinimo, pojūčių lavinimo, pykčio ir streso valdymo technikų. Praktinėje dalyje vaikai iš popieriaus gamino zuikučius, kurie primins skaitytą istoriją ir patirtus pojūčius.

Žaliojoje girioje iškelti pačių pagaminti inkilai

inkilai1
inkilai2
inkilai3
inkilai4
inkilai5
inkilai6

Gamtos mokyklos būrelio „Žalieji atradimai" ir „Medžio mozaika" ugdytiniai, Žaliojoje girioje kėlė pačių pagamintus inkilus. Pradžioje, išklausę mokymus apie tai, kaip ir kur turėtų būti iškelti inkilai, vaikai ėmėsi darbo. Jie naudojo įgytas žinias ir praktiškai jas pritaikė gamindami inkilus, iškeldami juos atitinkamose vietose Žaliojoje girioje. Šis procesas suteikė jiems galimybę ne tik patirti savo rankų darbo rezultatus, bet ir pajusti gamtos ir žmogaus sąveikos svarbą bei atsakomybę už aplinkos puoselėjimą.
Toliau būrelių mokytojai paaiškino vaikams, kaip kurti laužus ir saugiai su jais elgtis gamtoje. Mokymų metu vaikai ne tik įsisavino teorinę informaciją, bet ir praktiškai išbandė, kaip saugiai kurti ir prižiūrėti laužą. Visi įgijo naujų gebėjimų ir  pasitikėjimą savimi gamtoje, o kartu ir supratimą apie gamtos išteklius ir jų naudojimo būdus.