Kviečiame visus dalyvauti akcijose dėl klimato kaitos mažinimo

2009 09 11

SAUGOKIME SAVO ATEITĮ

Panevėžio gamtos mokyklos atstovai, dalyvaudami rugpjūčio mėnesį Jungtinių tautų organizuotoje tarptautinėje aplinkosauginėje vaikų ir jaunimo konferencijoje TUNZA 2009 Korėjoje, įsipareigojo kartu su kitais delegatais iš 107 pasaulio šalių skleisti informaciją apie tarptautines aplinkosaugines akcijas ir iniciatyvas šalies bei vietos bendruomenėse.

Kviečiame  visus dalyvauti akcijose dėl klimato kaitos mažinimo

Paskutiniai moksliniai tyrimai parodė, kad klimato kaita vyksta greičiau nei buvo tikėtasi. Bet dar ne vėlu sutelkti jėgas ir, keičiant įpročius bei kasdienį gyvenimo būdą, kiekvienam prisidėti prie klimato kaitos mažinimo.

Rugsėjo 21 – 25 Pasaulinė klimato savaitė

Šios akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitos problemą – didžiausią šių laikų iššūkį žmonijai, paraginti imtis konkrečių veiksmų kiekvieną planetos gyventoją, stiprinti visuomenės aplinkosauginį sąmoningumą.

Rugsėjo 22 - oji – Žalioji diena

Šią dieną:

Dėvėk kažką žalią,

Padaryk kažką „žaliai“ (kažką naudingo) savo aplinkoje ar savo mieste

Ši akcija  sutampa su Jungtinių tautų organizacijos generalinio sekretoriaus Ban Ki Muno pastangomis viršūnių susitikime Niujorke paskatinti pasaulio lyderius pasirašyti rengiamą susitarimą dėl klimato kaitos mažinimo Kopenhagoje 2009 gruodžio mėnesį.

Dalyvauk pasaulinėje klimato savaitėje!

Visi turime galimybę labai paprastu būdu parodyti solidarumą ir paraginti pasaulio lyderius susitarti dėl vieningų veiksmų kovoje su klimato kaita visame pasaulyje

Daugiau informacijos apie šią akciją rasite svetainėje: www.sealthedeal2009.org

Pasodinkime milijonus medžių, po milijoną medžių kiekvienoje pasaulio šalyje

Nustokime kalbėti, pradėkime sodinti!

Daugelis mėgsta kalbėti apie klimato pokyčius ir su tuo susijusias negandas. Bet vien kalbėjimas nesustabdys ledynų tirpsmo, atogrąžų miškų nykimo. Laikas veikti, neturime laiko delsti. „Sodinkime Žemei“ (Plant-for-the-planet) yra organizacija, vienijanti ir kviečianti viso pasaulio vaikus sodinti medžius. Medžiai  yra labai svarbūs komponentai, reguliuojant klimato kaitos procesą. Medžių sodinimas – tai tarsi ženklas, kad žmogus nori išspręsti klimato kaitos problemas laikantis teisingumo principo. Jeigu kiekvienas mūsų šalyje pasodins nors po vieną medelį – turėsime tris milijonus medžių!

Tikime, kad vaikai kartu su suaugusiais palaikys šią akciją ir suras galimybių ir būdų jau šį rudenį pradėti sodinti medžius už savo ateitį.

Daugiau informacijos apie šią akciją rasite svetainėje: www.plant-for-the-planet.org

Panevėžio gamtos mokyklos bendruomenė