2009 m. gegužės 28 d. atidaryta tarptautinio vaikų piešinių konkurso "Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą" 2009 m. darbų paroda

2009 05 29

Panevėžyje, viešbučio "Panevėžys" (Laisvės a. 26) I-ojo aukšto foje atidaryta tarptautinio vaikų piešinių konkurso „IŠGIRSTI PAČIĄ SLAPČIAUSIĄ  GAMTOS KALBĄ“ 2009 m. darbų paroda     

 Vaikų piešinių konkursą „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ Panevėžio gamtos mokykla organizuoja nuo 1992 metų.

Tarptautiniu šis konkursas tapo 2004 metais, kai kūrybinius darbus pateikė vaikai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lenkijos.

2009  metais konkursui pristatyti 787 darbai iš Baltarusijos, Bangladešo, Indijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kinijos, Lietuvos, Rusijos ir Tailando. Vertinimo komisijos sprendimu keturiose amžiaus grupėse 90 kūrybinių darbų autoriai pripažinti konkurso diplomantais.

Konkurso tikslas – ugdyti jaunąjį kūrėją, kuriam  svarbiausias kūrybinio įkvėpimo šaltinis būtų Gamta. Tai  paskatinimas vaikams atidžiau žvalgytis gamtoje, stengiantis ją pažinti, suprasti, išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą. Tai siekis per kūrybą esmingiau priartėti prie Gamtos, užmegzti emocinį ryšį su mus supančia aplinka. Tai tylioji strategija, pamažu vedanti į amžinąją atsakomybę už mus supantį pasaulį ir didįjį jo stebuklą – Gyvybę. Tai ėjimas kartu šviesos link, žadinant ir skleidžiant jaunųjų kūrėjų dvasines galias, įgyjant stiprybės ir valios amžinoje gėrio ir blogio kovoje.Jaunuosius autorius į ankstyvosios kūrybos kelią kaip visuomet lydėjo jų auklėtojos ir mokytojai. Pedagogų veikla ir pastangos šiame konkurse – labai reikšmingos. Konkurso organizatoriai  dėkingi visiems konkurso dalyviams, jų pedagogams, tėveliams ir rėmėjams:

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Ekologijos skyriui, viešbučio „Panevėžys“ administracijai, leidyklai „Lututė“, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos Panevėžio skyriui, poniai Jolantai Čeponienei

Diplomantų kūrybiniai darbai eksponuojami interneto svetainėje – www.gamtosmokykla.lt renginiai. Čia rasite ir parodos atidarymo šventės nuotraukas.

 

 
Atgal į Panevėžio gamtos mokykla