Paukščių globos akcijos "Už vieną trupinėlį čiulbėsiu visą vasarėlę" 2017-2018 m.m. dalyviai

2017 12 01
2017-2018 m.m. akcijoje dalyvauja:

22 lopšeliai-darželiai: "Žilvinas", "Draugystė" I korp., "Diemedis", "Dobilas", "Jūratė", "Žibutė", "Taika", "Vaikystė", "Pasaka", "Rūta", "Riešutėlis", "Gintarėlis", "Kregždutė", "Draugystė" II korp., "Sigutė", "Vyturėlis", "Kastytis, "Pušynėlis", "Puriena", Kastyčio Ramanausko, regos centras "Linelis", Panevėžio raj. Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyrius (darželio grupės).

11 mokyklų (pateikta 17 projektų): "Vilties", "Ąžuolo", Beržų, "Šaltinio", "Saulėtekio", Rožyno progimnazijos, Gamtos mokykla, Panevėžio "Šviesos" specialiojo ugdymo centras, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla, Panevėžio rajono Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyrius (1 ir 3 klasės) bei Miežiškių pagrindinė mokykla.

Laukiame 2-3 nuotraukų JPG formatu ir trumpo 2-3 sakinių aprašo apie tai, kaip akcija vyksta Jūsų įstaigoje.
Informaciją prašome siųsti  el.paštu pgamtosmokykla@gmail.com

Kada pradėti ir kada baigti lesinti paukščius šaltuoju metų laiku - tiksliai pasakyti sudėtinga. Vienais metais šalčiai apgula Lietuvą anksčiau, kitais - vėliau, vienais metais pavasaris ateina anksčiau, kitais - vėliau, žiemos ir vasaros būna skirtingos. Smulkieji sparnuočiai be didesnių problemų maisto gali susirasti iki tol, kol paspaudžia didesni šalčiai, kurapkos - kol neįšąlusi ar sniegu nepadengta žemė, vandens paukščiai - kol neužšąlę vandens telkiniai, kai kurie plėšrieji ir pelėdiniai - kol laukuose atvirai (ne po sniegu) šmirinėja graužikai, gausu smulkiųjų sparnuočių, vandens telkiniuose būriuojasi vandens paukščiai. Tad konkrečių datų įvardinti neįmanoma, nes jos priklauso ne tik nuo oro sąlygų, bet ir nuo galimybių patiems paukščiams susirasti maisto.

Geriausia paukščius pradėti lesinti, kai paspaudžia pirmasis šaltis ar iškrenta sniegas. Negalima lesinti paukščių šiltuoju metų laikotarpiu - vėlyvą pavasarį, vasarą ar rudenį, nes sparnuočiai tuo laiku maisto susiranda patys. Paukščiai pripranta gauti maisto ir nesiruošia išskristi. O kai kurioms užsilikusioms rūšims šalta žiema pražūtinga. Plačiau  http://birdlife.lt/kada-lesinti-522

Patarimai paukščių globotojams:

1. Paukščių globa žiemą;

2. Laikas įrengti lesyklas;

3. Lesalai;

4. Lesyklų tipai;

5. Naudingos nuorodos

Akcijos nuotraukos ir informacija apie veiklą - šios svetainės meniu punkte "Renginiai"