Projekto "Auginkime kartu 2016" baigiamasis etapas

2016 10 03

Nuo 2009 m. pavasario Panevėžio gamtos mokykla kasmet kviečia Panevėžio miesto ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinių grupių ugdytinius dalyvauti projekte „Auginkime kartu“, kurio tikslas: ugdyti vaikų bendrąsias ir gamtosaugines kompetencijas bei vertybines nuostatas, auginant ir stebint augalus natūralioje aplinkoje - Panevėžio gamtos mokyklos darže. 2016 m. projekte dalyvauja apie 280 priešmokyklinukų iš vienuolikos Panevėžio lopšelių-darželių: "Gintarėlis", "Pušynėlis", "Žvaigždutė", "Kregždutė", "Kastytis", "Vyturėlis", "Rūta", "Draugystė", "Jūratė", "Žilvinas", "Sigutė". Projektą įgyvendina Panevėžio gamtos mokyklos metodininkai ir ikimokyklinių įstaigų darbuotojai bei projekto partneriai – vaikų tėveliai.

Šių metų vasaros pradžioje, t.y. birželio pirmomis dienomis, priešmokyklinukai Gamtos mokyklos darže įrengtose naujose pakeltose lysvėse sėjo daržoves, jas kruopščiai laistė (dauguma vaikų pirmą kartą saujelėse laikė sėklas ir bėrė jas į dirvą). Kai kurių darželių atstovai, radę galimybių, vidurvasarį buvo atvykę stebėti išdygusius augalus ir juos ravėti.

Tačiau smagiausia projekto dalis – daržovių derliaus nuėmimas. Mažieji daržininkai, suradę savąsias lysves, įsitikina, kuo virto jų pavasarį sėtos sėklos.

Visą praėjusią savaitę, rugsėjo mėn. 26-30 dienomis, Gamtos mokyklos darže šurmuliavo mažieji talkininkai: rovė morkas, pupas, pupeles, raudonuosius burokėlius, kasė bulves, skynė moliūgus. Po talkos, susibūrę prie laužavietės, vaišinosi lauže keptomis bulvėmis, mėtų arbata, žaidė. Dalis užaugintų daržovių panaudojama edukacinei veiklai, o didžiąją dalį savo derliaus darželinukai palieka Gamtos mokyklos augintiniams. Daugeliui vaikų toks užsiėmiamas Gamtos mokykloje yra puiki patirtis ir pramoga, įrodanti, kad patiems auginti – nauda ir džiaugsmas! Vaikai, dalyvaudami projekte, patiria pažinimo džiaugsmą, stengiasi vienas iš kito pasimokyti, bendrauja su savo draugais ir suaugusiais, džiaugiasi darbo rezultatais.