Tarptautinė akcija "Sodinkime Žemei"

2010 04 09

Panevėžio gamtos mokykla, dalyvaujanti Gamtosauginių mokyklų programoje, kviečia į akciją, skirtą pasaulinės Žemės dienos 40-mečiui.

SODINKIME ŽEMEI! (Plant for the Planet)
Taip pavadinta Jungtinių tautų aplinkosaugos programos akcija, kurios tikslas pasodinti milijardą medžių planetoje - po milijoną medžių kiekvienoje pasaulio šalyje. Dažnai vis kalbame apie klimato kaitą, bet nieko nedarome. Vien kalbos nesustabdys ledynų tirpsmo ar atogrąžų miškų nykimo…

Balandžio 22 d. 15 val., kai visas pasaulis minės žemės dienos 40-metį, siūlome ir jums galimybę pasodinti savo medį Žemei.

LAIKAS IMTIS VEIKSMŲ - ČIA IR DABAR!

ATEIK, SUŽINOK, PRISIJUNK!

Aktyviausiems akcijos dalyviams, norintiems pasodinti medelį prie savo namų, sode, parke, bus dalinami sodinukai. (Kaip pasodinti medelį?)

SODINKIME - KARTU!
“KAI MES SODINAME MEDŽIUS, MES SĖJAME TAIKOS IR VILTIES SĖKLAS” (profesorė Wangari Maathai)

Akcijos „Sodinkime Žemei” programoje dalyvauja:

* Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokyklos fleitininkų ansamblis.
* LNK „2 min. šlovės” dalyvis Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos perkusininkų-istrumentalistų ansamblis.
* Panevėžio pradinės mokyklos mokiniai
* Lėlių vežimo teatras.
* Renginio vedėjas GINTARAS VIDMANTAS

Panevėžio gamtos mokyklos bendruomenė, tarptautinės akcijos “Sodinkime Žemei” dalyvė

Kaip pasodinti medelį?

Medelį sodinkime su meile ir atsakomybe !

* Tinkamai  parinkime vietą sodinimui  (atsižvelgti į požemines komunikacijas,  laidus, statinius ir kt.).

* Duobę iškaskime iš anksto.  Ji turėtų  būti 25-50% didesnė už šaknų sistemą.

* Medelį sodinkime taip, kad šaknies  kaklelis  būtų  1-1,5 cm  virš  žemės

paviršiaus.

* Medelio šaknis  apkaskime augaline žeme (komposto ir perpuvusio  mėšlo mišiniu).

* Apkastas   šaknis    suspauskime,  suminkime ir užpilkime 1-2 kibirus  vandens. Liekime 2 x per savaitę, kol medelis prigis.

Kuolą medeliui pririšti įkalkime į žemę iš vyraujančių  vėjų  pusės, 10-15 cm atstumu nuo medelio.

* Pasodinus medelį, sukaskime 5-8 cm juosiamąjį  pylimėlį  vandeniui laikytis.

Darbų rezultatai:

Pirminę informaciją ir foto apie pasodintus medelius siųskite el.paštu: sodinkimezemei@gmail.com

Surinkti duomenys bus skelbiami svetainėje: www.sodinkimezemei.lt